ZapisyO projekcieMateriały on-lineKonkursGaleriaPoprzednie edycjePatroni i partnerzy

O projekcie

W roku szkolnym 2019/2020 Fundacja GPW realizuje drugą edycję bezpłatnego projektu edukacyjnego "Niebanalnie o Giełdzie". 

 

Do kogo adresujemy projekt: 

Korzyści z udziału w projekcie: 

 

LOKALNE SZKOLENIA

W roku szkolnym 2019/2020 w wybranych miastach zaprszamy na 16 szkoleń realizowanych w dwóch cyklach: 

1. Szkolenia w nowych miastach (innych niż w I edycji projektu) dedykowane nowym uczestnikom. 

Każde szkolenie zawiera 3 wykłady merytoryczne ("Wpływ otoczenia gospodarczego na giełdę", "Funkcjonowanie GPW", "Rynek kapitałowy i instrumenty finansowe") oraz warsztaty metodyczne "Jak efektywnie uczyć ekonomii?". 

Wykłady i warsztaty poprowadzą eksperci. 

Nauczyciele uczestniczący w szkoleniach otrzymają materiały edukacyjne (podręczniki, gry edukacyjne "Kawiarenki").

Szkolenie trwa 2 dni (sobota-niedziela). 

2. Szkolenia w miastach z I edycji dedykowane uczestnikom I edycji (z możliwością udziału dla nowych osób w miarę dostępności wolnych miejsc). 

Każde szkolenie zawiera 7 godzin warsztatów metodycznych prowadzonych przez ekspertów z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. 

Nauczyciele uczestniczący w szkoleniach otrzymają materiały edukacyjne (podręczniki, gry edukacyjne "Kawiarenki" - jeśli nie uczestniczyli w I edycji projektu), a także sami stworzą nowe narzędzia dydaktyczne. 

Szkolenie trwa 1 dzień (sobota lub niedziela). 

 

Więcej informacji o lokalnych szkoleniach, mapa dostępnych szkoleń, ich szczegółowe harmonogramy oraz formularz rejestracyjny znajdują się w zakładce Zapisy.

 

OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA

Ogólnopolska konferencja dla nauczycieli przedmiotów zawierających treści ekonomiczne wieńcząca II edycję projektu odbędzie się we wrześniu 2020 r. w siedzibie GPW w Warszawie. Uczestnicy konferencji wezmą udział w wykładach i/lub warsztatach na temat rynku kapitałowego, zapoznają się z raportem podsumowującym projekt, rozstrzygnięty zostanie wówczas także konkurs na scenariusz lekcji.

Dokładna data konferencji, jej harmonogram oraz formularz rejestracyjny zostaną udostępnione na stronie projektu na około miesiąc przed jej planowaną datą. 

 

KONKURS NA SCENARIUSZ LEKCJI

Projektowi towarzyszy konkurs dla nauczycieli na najciekawszy autorski scenariusz lekcji o rynku kapitałowym. Konkurs trwa od lutego do lipca 2020 roku. 

Komisja Konkursowa przyzna 3 pierwsze miejsca (w osobnych kategoriach dla zespołów i osób indywidualnych) oraz wyróżnienia. Wyniki konkursu zostaną oficjalnie ogłoszone na ogólnopolskiej konferencji.  

Więcej informacji o konkursie znajduje się w zakładce Konkurs.

 

MATERIAŁY DYDAKTYCZNE NA STRONIE INTERNETOWEJ

W ramach I edycji projektu "Niebanalnie o giełdzie" powstał film edukacyjny oraz scenariusze lekcji o rynku kapitałowym. Są one dostępne bezpłatnie dla wszystkich zainteresowanych. 

Dzieki temu osoby, które nie wezmą udziału w lokalnych szkoleniach, będą mogły skorzystać z narzędzi pomocnych do prowadzenia lekcji zawierających treści ekonomiczne. 

Materiały są dostępne do pobrania z zakładki Materiały on-line.

 

Udział we wszystkich elementach projektu jest bezpłatny. Zapraszamy!